V Galeriji Božena na ogled nova občasna razstava Vrnitev Marije Braut

Od torka, 10. septembra 2024, v Galeriji Božena v Fotohiši Pelikan na ogled nova gostujoča mednarodna razstava, ki je nastala v sodelovanju z Muzejem mesta Zagreb z naslovom Vrnitev Marije Braut. V Celju rojena hrvaška fotografinja Marija Braut (1929-2015) je imela 12 let, ko se je z družino preselila v Zagreb, kjer je ostala do konca življenja.

Kakor Josip Pelikan v Celju, je tudi Marija Braut bila neutrudna kronistka mesta Zagreb ter njegovih ljudi, kar je tudi osrednja vsebina razstave. Slednjo v Galerij Božena spremlja dokumentarni film z naslovom “Marija hoda tiho”, v katerem Marija spregovori govori o svojem privatnem in poklicnem življenju.

Brautova (rojena Kračun), ki je razstavljala po vsem svetu, se s to razstavo vrača v rodno Celje z izbranimi fotografijami njej ljubljenega Zagreba.

Na ogled do 7. decembra 2024!