Na ogled nova občasna razstava Svet Hermanovih prijateljev

Od četrtka, 10. oktobra 2024, je v Otroškem muzeju Hermanov brlog na ogled nova avtorska občasna razstava, ki nosi naslov Svet Hermanovih prijateljev in je že 29. v nizu občasnih razstav, namenjenih najmlajšim.

Barvita, interaktivna razstava, katere vsebina se razteza v štirih prostorih, obiskovalce seznanja z vezmi med človekom in vsem tistim, kar ga oblikuje kot družbeno in živo bitje. Njen muzejski jezik, ki navdušuje zlasti najmlajše, nagovarja k raziskovanju in usvajanju novih znanj skozi igro.

Vsebine razstave se prepletajo s kulturno dediščino in pogledi v preteklost, zato so mesto na razstavi dobili muzejski predmeti iz različnih zbirk. Dejstvo, da se je na povabilo k soustvarjanju razstave odzvalo več kot 50 Hermanovih prijateljev dokazuje, da je muzej dobro vpet tako v lokalno okolje kot širše.

Vabljeni na ogled razstave in galerije fotografij (klik!) z odprtja.